Четвер, 04.03.2021, 18:36:36

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Меню сайта
Категории каталога
Гетьманський парк [4]
Матеріали про Гетьманський національний природний парк
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 361
Главная » Статьи » Гетьманський парк » Гетьманський парк

З перспективою на майбутнє
— Сергію Степановичу, нагадайте, будь ласка, про цілі і мету створення парку.

— Парк було створено з метою збереження, відтворення й раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, відповідно до статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Якщо говорити не так офіційно, одним із завдань парку дійсно є збереження та відродження Ворскли. Вона довгий час мала славу однієї з найчистіших річок України та Європи. Однак останнім часом рівень забрудненості ріки зростає. Це може бути спричинене зокрема тим, що в Росії, де Ворскла бере свій початок, у басейні ріки проводяться рудовидобувні роботи. Тому наразі є потреба міжнародного обговорення та вирішення питання транскордонного забруднення. І в майбутньому планується створення двостороннього біосферного резервату на базі Гетьманського НПП та заповідника «Ліс на Ворсклі» (Бєлгородська область). Проблеми Ворскли зародилися дуже і дуже давно. За півроку їх не вирішити. Але сам факт, що про них заговорили, це великий плюс діяльності парку.
— Що зараз представляє Великописарівське відділення Гетьманського НПП?
— Воно розташоване в межах 8 сільських та 2-х селищних рад району. Відразу підкреслю, що 16 жовтня 2009 року відбулася юридична передача земель для охорони Гетьманському парку. У нашому районі це близько 6000 га. Землі в натурі ще не виділені — лише визначені поконтурно. Виділення землі в натурі передбачає великий обсяг землевпорядних робіт, які мають закінчитися видачею державних актів на землю. Територія відділення представлена в основному руслами річки Ворскли та прилеглою до неї місцевістю. Унікальність парку полягає в тому, що тут збережені різноманітні типові ландшафти Лівобережного лісостепу — від низинних заплав, боліт — до реліктових корінних лісів. Загалом на території всього парку є понад 16 видів представників фауни, занесених до Червоної книги. Це — орел-карлик, видра, горностай, махаон та ін. А ще унікальні червонокнижні рослини — пальчатокорінник травневий, зозулинець болотяний, лілія лісова, барвінок малий, наперстянка великоцвітна та ін. Маємо прекрасний матеріал для роботи іхтіологів, зоологів, ботаніків. Структурно до складу відділення входить три дільниці, які в свою чергу діляться на п’ять обходів, за кожним із яких закріплений інспектор. Загалом у нас працює 20 чоловік. І вже це добре, бо в районі були створені нові робочі місця.
— Чи означає створення Національного парку те, що місцеві жителі будуть мати обмежений доступ до звичних місць відпочинку по берегах Ворскли?
— Дуже скоро територія парку буде поділена на 3 зони — господарську, рекреаційну та заповідну. Для населення доступ буде обмежений лише у заповідній зоні. Однак заповідна зона, якщо її взагалі створять у нас в районі, буде вкрай мала. Доступ до звичних місць відпочинку вздовж берегів річки не лише залишиться відкритим, а й самі умови для відпочинку значно покращаться. Працівники парку вже прибирають і облаштовують звичні для жителів району місця відпочинку по берегах річок, а також створюють нові там, де вони не зашкодять природі. Також не будуть обмежені місця сінокосів і випасів худоби у господарських зонах.
— Що конкретно вдалося зробити працівникам парку у минулому році і які ви маєте плани цьогоріч?
— За період 2009 року працівники відділення проводили інформаційно-роз’яснювальну роботу з місцевим населенням та головами сільрад щодо основних принципів, мети та функцій національного природного парку, про порядок користування природними ресурсами парку.
Були встановлені межові та інформаційні знаки у кількості 60 штук, що постійно підтримуються у належному стані, а при пошкодженнях будуть замінюватися. Інформаційні знаки встановлювалися в місцях найбільш частого та масового перебування людей. Згідно з картами були уточнені межі НПП з іншими землекористувачами. У місцях відпочинку було прибране сміття, створені місця для вогнищ з наступним контролем за цими зонами відпочинку з метою попередження порушень правил поведінки в НПП.
За 2009 рік працівниками відділення було складено 30 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких за порушення правил рибальства — 23; за порушення правил полювання — 2; за заборонену господарську діяльність — 2; за самовільно зрубану ялинку — 2; за миття авто в невизначеному місці — 1.
Працівниками відділення було вилучено 91 риболовну сітку;14 риболовних екранів; 39 раколовок.
Щодо загальної характеристики виконаної роботи, то можна з упевненістю сказати, що працівники відділення зі своїми обов’язками впоралися, показали себе з кращого боку, проявили такі риси, як наполегливість, відповідальність, до роботи ставилися сумлінно.
Натомість маю прохання до жителів району, кому не байдужа природа рідного краю. У нас часто позаочі звинувачують працівників парку, екологічну службу в тому, що вони не стають на заваді порушенню природоохоронного законодавства, дозволяють вивозити сміття в ліс, на береги річок. 20 чоловік, які працюють у парку, просто фізично не в змозі охопити контролем усю територію. Тому маю прохання про факти вивезення сміття, браконьєрства повідомляти до Великописарівського відділення Гетьманського НПП, що знаходиться за адресою: Велика Писарівка, вул. Борців революції, 17 (у приміщенні УТМР), працівникам парку, або ж телефонуйте мені особисто 067-53-67-836. Будемо вдячні за допомогу.


Источник: http://vorskla.ucoz.com/publ/z_perspektivoju_na_majbutne/2-1-0-50
Категория: Гетьманський парк | Добавил: Vint (10.01.2010)
Просмотров: 2270 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
1 Ирина   [Матеріал]
Хочеться верить, что этот парк принесет пользу, а то завалили лес и речку мусором . angry

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]