Четвер, 22.10.2020, 03:49:23

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайта
Категории каталога
Наша история [34]
Материалы по истории посёлка, района и наша история вообще.
День сегодняшний [42]
Чем живёт посёлок сегодня.
Медицина и здоровье [123]
Полезные статьи и советы.
Отдых и туризм [14]
Отдых, путешествия, туризм
Всякая всячина [209]
Разное.
Гетьманський парк [4]
Все про Гетьманський національний природний парк
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 361
Главная » Статьи » Всякая всячина

Недопущення завдання шкоди здоров’ю людей, навколишньому природному середовищу, отруєння бджіл

З метою недопущення завдання шкоди здоров’ю людей, навколишньому природному середовищу, отруєнню бджіл при застосуванні пестицидів адміністрація господарства  завчасно, але не раніше, ніж за три доби до початку проведення кожної хімічної обробки, зобов’язана оповіщати голів сільських (селищних) рад, власників пасік, населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів (по радіо або в пресі), про місце, терміни і час проведення наземних або авіаційних обробок пестицидами і агрохімікатами. У період проведення робіт у радіусі 200 м від ділянок, що обробляється, повинні бути попереджувальні написи. З метою недопущення шкоди здоров’ю людей, навколишньому природньому середовищу при застосуванні пестицидів необхідно дотримуватись санітарних правил і норм. Особи, що контактують із пестицидами зобов’язані використовувати справні засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), з урахуванням властивостей препаратів, які застосовуються. Комплект ЗІЗ – спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази. На всі види робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів робітники допускаються до робіт за нарядом і при наявності посвідчення про проведення спеціальної підготовки, допуску та медичної книжки на право робіт із пестицидами. Тривалість роботи з пестицидами першого і другого класів небезпеки не повинна перевищувати 4 години, з іншими - 6 годин за добу (із доробкою іншого часу робочого дня на операціях, не пов’язаних із застосуванням пестицидів). Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. У похмурі і прохолодні дні з температурою повітря нижче +100С як виняток допускається проведення обробок у денні години. У зоні роботи з пестицидами необхідно встановити бачки з питною водою, аптечку. Це місце повинно розташовуватися не ближче 200 м від робочої зони. Обприскування польових культур обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 (дрібнокапельне) і 4 (крупнокрапельне) м/с. При застосуванні пестицидів працюючі повинні знаходитися стосовно машин і апаратів з урахуванням напрямку вітру з тим, щоб виключити попадання пестицидів у зону дихання працюючих. Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при обприскуванні – 300 м. Обробка посівів поблизу населених пунктів допускається при напрямку вітру від населених пунктів та інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту. Категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

Авіаційно-хімічні роботи в сільському господарстві по застосуванню пестицидів повинні виконуватися на робочій висоті не більше 3 м над об'єктом обробки і проводитися, як правило, в ранкові та вечірні години доби, при відсутності повітряних потоків, швидкості вітру, що не перевищує 3 м/сек (дрібно крапельне обприскування) і 4 м/сек (крупнокрапельне обприскування) і температурі повітря, що не перевищує +22 С град. При збільшенні висоти обробки сільськогосподарських культур в два і більше разів, відповідно повинні збільшуватися санітарно-захисні зони.

Застосування пестицидів авіаційним методом не повинно супроводжуватися забрудненням атмосферного повітря прилеглих населених пунктів.

При виконанні робочих польотів повітряного судна забороняється:

в) застосовувати пестициди і мінеральні добрива без наземної сигналізації;

г) виконувати польоти з завантаженими баками обприскувачами над населеними пунктами і водними джерелами;

е) здійснювати авіаційні обприскування пестицидними препаратами всіх груп в водоохоронних зонах та на затоплюваних територіях;

ж) проводити обприскування сільськогосподарських і інших угідь, на яких працюють люди.

Забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності, які розташовані ближче:

а) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів-природні заповідного фонду.

б) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

в) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік; або необхідно вивезти пасіки до іншого місця медозбору, на відстань понад 5 км від місця проведення авіаційних обробок на період до 5 днів.

Авіаційне застосування мінеральних добрив і біологічних препаратів повинно здійснюватися на відстані не менше 500 м до населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, джерел водопостачання - і швидкості вітру до 8 к / сек.

    

Провідний спеціаліст
відділу контролю за обігом ЗЗР                                         І.І. Божко

Категория: Всякая всячина | Добавил: admin (24.05.2017)
Просмотров: 910
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]