Субота, 06.03.2021, 01:13:02

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайта
Категории каталога
Наша история [34]
Материалы по истории посёлка, района и наша история вообще.
День сегодняшний [42]
Чем живёт посёлок сегодня.
Медицина и здоровье [124]
Полезные статьи и советы.
Отдых и туризм [15]
Отдых, путешествия, туризм
Всякая всячина [217]
Разное.
Гетьманський парк [4]
Все про Гетьманський національний природний парк
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 361
Главная » Статьи » Всякая всячина

Запобігання отруєнню бджіл

Головні причини отруєння бджіл пестицидами

1. Порушення правил застосування пестицидів: проведення обробок вдень, в гарну погоду, коли бджоли відвідують медоносні рослини.

2. Засміченість ділянок, призначених під хімічну обробку, квітучими бур'янами або близькість (3 - 5 км) оброблюваної культури до інших квітучих рослин, які зараз відвідуються бджолами.

3. Використання свідомо небезпечних (по класифікації) для бджіл препаратів.

4. Обпилювання і обприскування при вітрі більше 5 м/с, коли отрута зноситься в зону льоту бджіл, на інші культури або на територію пасіки.

5. Проведення авіаобпилювання, авіаобприскування і аерозольних обробок полів, розташованих поряд з населеними пунктами і джерелами водопостачання.

6. Приготування робочих розчинів на неутрамбованих і незабетонованих майданчиках поблизу полів з ентомофільними культурами.

7. Складування пестицидів і мінеральних добрив в примітивних сховищах або на полях просто неба.

8. Запізніла інформація бджолярів про час, місце і характер майбутнього застосування пестицидів.

9. Недостатнє постачання пасік відповідним устаткуванням для ізоляції вильоту бджіл з вулика або неоперативність з вивезенням бджолиних сімей у безпечне місце.

10. Погана обізнаність бджолярів про небезпеку для бджіл цих пестицидів, а також наслідках отруєння в зимовий час при занесенні отрут в корми.

 

Профілактика отруєнь

1. Власників пасік оповіщати за три доби до початку хімобробок з зазначенням застосовуваного пестициду, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки, указуючи час ізоляції бджіл.

2. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Допускається проведення їх вдень в похмуру, прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають з вулика.

3.  Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

4. Бджолярі громадських і присадибних пасік розміщують бджолині сім'ї на території господарства тільки по дозволу ветеринарної служби району і керівництва цього господарства.

5. Забороняється залишати в полі невикористані розчини пестицидів, що забруднюють грунт і вододжерела. Ці розчини підлягають нейтралізації.

6. На межі обробленої ділянки виставляють єдині знаки безпеки при роботі із засобами хімізації в сільському господарстві на відстані в межах видимості від одного знаку до іншого. Знаки прибирають після закінчення встановлених карантинних термінів.

7. На період масових обробок полів в господарствах необхідно створювати спеціальну кормову базу для бджіл (посіви гречки, фацелії, буркуну і інших медоносних рослин на припасічних ділянках). Організувати посіви відволікаючих медоносів. Після отримання сповіщення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку: вивезти пасіку у безпечне місце, ізолювати виліт бджіл з вулика (без кочівлі) або прибрати бджолині сім'ї в зимівника. За добу до застосування пестицидів з гнізд видаляють утеплення, їх розширюють порожніми стільниками, магазинними надставками, закривають кочовою сіткою, на яку кладуть полотно. Вулики закривають дахами. Увечері після припинення льоту або рано вранці до початку льоту льотки вуликів повністю закривають, з сіток знімають полотна. Для поліпшення вентиляції гнізда при високій температурі зовнішнього повітря даху вуликів з підвітряного боку підводять на планки завтовшки 1,5 - 2 см. На період обробки рослин прилітні дошки прибирають або покривають травою, а в жарку погоду траву або гілки кладуть і на дахи вуликів. При тривалій ізоляції льотки вуликів відкривають на ніч повністю. Замість сітки гніздо можна накрити полотном з рідкісної мішковини, прикріпивши до корпусу дерев'яними планками. Воду дають, зволожуючи полотна або наливаючи в стільники. При ізоляції добова потреба бджіл у воді може зрости в два - три рази (проти норми).

8. Категорично забороняється обробка пестицидами ентомофільних сільськогосподарських рослин і рослинності в лісосмугах в період їх цвітіння навколо оброблюваних полів. Обробки проводять тільки за наявності відповідних свідчень із застосуванням наземного малооб'ємного обприскування при швидкості вітру менше 5 м/с і витратою препарату строго по нормах.

9. Відбір від сімей бджіл-збирачок. За один - два дні до обробки вулики переставляють на нові місця в межах пасіки, а на підставки, що звільнилися, поміщають пакетні ящики або вулики із стільниками і маткою в клітинці. Після збору льотних бджіл матку випускають, пакети або вулики прибирають в прохолодне місце на двоє - три доби. Основним сім'ям і пакетам з льотними бджолами, гнізда яких скорочують і утепляють, дають цукровий сироп. Пакети використовують для формування безрасплодных відгілків і інших цілей.

10. Терміни ізоляції бджолиних сімей залежать від міри токсичності і періоду збереження активності пестицидів на рослинах.

11. При обробках мінеральними добривами бджолині сім'ї можна не ізолювати, якщо ці препарати використовуються в нельотний для бджіл час. 12. Терміни ізоляції збільшуються на 1 - 2 дні при пониженні температури і підвищенні вологості повітря відносно прийнятих норм в цій зоні. Ізоляція сімей бджіл в теплицях подовжується на 2 - 3 дні. Після закінчення часу детоксикації рослин відкривають льотки у однієї - двох сімей; якщо впродовж 2 - 3 годин льоту ознаки токсикозу у бджіл не з'являються, відкривають льотки у усіх сімей.

13. На період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату. Пасіки перевозять на відстань не менше 7 км від місця застосування пестицидів. Зворотний переїзд можливий після припинення цвітіння оброблених медоносів, але не раніше ніж через 12 - 14 діб з дня закінчення обробки.

14. У випадку застосування пестицидів в умовах закритого ґрунту обробки проводять увечері після закінчення льоту бджіл або ізолюють бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

 

Заходи при отруєнні бджіл

1. Гнізда сімей, що втратили багато льотних бджіл, скорочують відповідно до їхньої сили, виймають в першу чергу медові й пергові рамки, особливо зі свіжопринесеним нектаром і пилком, а також рамки з відкритим розплодом, не обсиджені бджолами.

2. Сім'ї бджіл забезпечують водою, наливаючи її в стільники, пергою, підгодовують цукровим сиропом.

3. У міру виходу молодих бджіл ці сім'ї підсилюють.

 

Провідний спеціаліст
відділу контролю за обігом ЗЗР                                         І.І. Божко

Категория: Всякая всячина | Добавил: admin (24.05.2017)
Просмотров: 1120
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]