Вторник, 21.09.2021, 17:27:40

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Меню сайта
Категории каталога
Наша история [34]
Материалы по истории посёлка, района и наша история вообще.
День сегодняшний [44]
Чем живёт посёлок сегодня.
Медицина и здоровье [124]
Полезные статьи и советы.
Отдых и туризм [15]
Отдых, путешествия, туризм
Всякая всячина [222]
Разное.
Гетьманський парк [4]
Все про Гетьманський національний природний парк
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 363
Главная » Статьи » Всякая всячина

Вартість світла зросла. Як платити менше?
Нові тарифи, як повідомила прес-служба „Прикарпаттяобленерго”, запроваджені відповідно до постанови Кабміну. Це означає — подорожчання світла на 25% (розповсюджується також на підприємства, міський електротранспорт і вуличне освітлення). Власне для населення міста електроенергія тепер відпускається за ціною 24, 36 коп. за кіловат-годину (з врахуванням ПДВ). Мешканці сіл платитимуть по 22,5 коп., а мешканці будинків, що обладнані електроплитами та електричними обігрівачами (в т.ч. і в селах) — по 18,72 коп. за кіловат-годину. Середня величина споживання світла в нашому місті — 200 кіловат-годин, або майже 50 грн. на місяць. Восени та взимку споживання зростає в три-чотири рази. Багато? А може бути менше, якщо змінити „класичний” лічильник на так звані зонні, що облікують витрати електрики погодинно. 
До редакції з проханням допомогти з’ясувати, за яких умов проводиться заміна лічильників, звернулася група наших читачів. Відповідь знайшлася в Консультаційному центрі „Прикарпаттяобленерго” (вул. Бельведерська, 27). 
Зонними, як пояснили в центрі, називаються лічильники, які мають внутрішній годинник і фіксують обсяги споживання світла в різний час доби. Є двозонні і тризонні прилади. Двозонні налаштовані так, що ділять добу на день (з 7.00 до 23.00) і ніч (з 23.00 до 7.00). Денні витрати світла вони рахують по 24, 36 коп. (мовою енергетиків — „за коефіцієнтом 1”, або 100% від діючого тарифу). А нічні — по 16,8 коп. (за коефіцієнтом 0,7, або 70%).  
Тризонні лічильники виділяють години-пік (з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00), напів пікові (з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 та з 22.00 до 23.00) та ніч (з 23.00 до 7.00). У напівпіковий час платиться звичайний тариф. За споживання електрики у час пік нараховують 150% тарифу. Тоді, як нічне світло коштує 40%. 
Перехід на розрахунки по тарифах, диференційованих за періодами часу, відзначили спеціалісти центру, доцільний, якщо споживач застосовує енергоємні прилади (пральки, котли, обігрівачі тощо) чи має роботу за комп’ютером у нічний час і бажає зменшити витрати на оплату електрики. Виявляється, енергетики навіть зацікавлені в тому, щоби городяни використовували двоставкові чи триставкові лічильники. В час пік, умовно кажучи, в електромережі є дефіцит енергії. А вночі, коли навантаження енергосистеми мінімальне, — її надлишок.
Обмежень щодо заміни діючих лічильників на багатотарифні для побутових споживачів немає — такі прилади обліку можна встановлювати і в приватних будинках, і у квартирах багатоповерхівок. Щоправда, лічильники мають бути внесені до Держреєстру України і сертифіковані. Побачити, як вони виглядають і скільки коштують (від 1400 до 2800 грн.), можна на Чорновола, 97 (підприємство „Новітні енергетичні програми”). 
Заміна приладів обліку оплачується споживачем. Процедура заміни забирає до тижня. Перш за все, потрібно з письмовою заявою про видачу організаційно-технічних заходів (ОТЗ) звернутися на ім’я директора з енергозбуту ВАТ „Прикарпаттяобленерго”. У заяві вказують кількість тарифних зон (дві чи три), за якими споживач бажає сплачувати вартість електрики. Заяву подають особисто чи надсилають поштою. В енергопостачальника (РЕМ за місцем проживання) отримують перелік ОТЗ — він видається безкоштовно! Щоби визначитися з тим, який лічильник купити, варто в тому ж таки РЕМі погортати „Перелік приладів обліку, рекомендованих для впровадження на території Івано-Франківської області”. Замінить лічильник і проведе його програмування Служба приладів обліку РЕМ. Із довідкою з цієї служби треба письмово звернутися до директора РЕМ і вказати про перехід на розрахунки по диференційованому тарифу. Дещо громіздка і витратна процедура окупиться від трьох років до півроку, залежно від споживання електрики.

Наталія КУШНІРЕНКОИсточник: http://www.gk-press.if.ua/node/204
Категория: Всякая всячина | Добавил: Valery (04.05.2009)
Просмотров: 1629 | Комментарии: 4
Всего комментариев: 4
1 Valery   [Матеріал]
То, что проложена труба - это еще не газификация. И при чем тут весь населенный пункт? По логике достаточно того, что негазифицирована квартира! Это получается как в войну - за одного немца все село сжигали! Чем лучше фашиста тот, кто придумал такой закон?

2 Vint   [Матеріал]
Угу, а ещё новый тариф не коснётся "негазифицированных" населённых пунктов.
Шо тут, шо тут - пролетаем теперь wink

3 Valery   [Матеріал]
Вообще тариф на отопление должен быть низким, но как это решается технически и законодательно, я не знаю. Но точно известно, что даже в Ахтырке, в многоэтажках оборудованных электроплитами тариф значительно меньший

4 Vint   [Матеріал]
Кхм.....
Если б были такие тарифы, так об чём тогда речь smile
?6 же копеек обещают с 01.06.09 (для тех, кто в 600 киловатт не вписывается в месяц).
А щётчики уже НАМНОГО дороже наверное... sad

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]