Четвер, 03.12.2020, 22:30:51

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайта
Категории каталога
Наша история [34]
Материалы по истории посёлка, района и наша история вообще.
День сегодняшний [42]
Чем живёт посёлок сегодня.
Медицина и здоровье [124]
Полезные статьи и советы.
Отдых и туризм [14]
Отдых, путешествия, туризм
Всякая всячина [211]
Разное.
Гетьманський парк [4]
Все про Гетьманський національний природний парк
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 361
Главная » Статьи » День сегодняшний

Сили спеціальних операцій Росії готові до застосування
У російських збройних силах сформовані Сили Спеціальних Операцій, а також ведеться підготовка до їх використання. Про це заявив В.Герасимов, генерал армії, начальник Генерального штабу Збройних Сил. Він також відмітив, що застосування ССО заплановане не лише на території країни, але і за її межами. А процес бойової підготовки формування постійно контролюється.

За словами Герасимова, раніше було створено Командування Сил Спецоперацій, в сферу діяльності якого входить планова робота і виконання заходів відносно плану підготовки армії. Окрім цього, був розроблений і спеціальний пакет документів, згідно з якими визначається напрям розвитку, сфери використання і способи підготовки цих сил.

Нагадаємо, проект створення цього керівного органу був представлений на розгляд військового відомства ще в жовтні минулого року, проте Анатолій Сердюков, який в той період часу займав пост Міністра оборони, визнав створення ССО недоцільним. Проте з часом ситуація змінилася. А сама новина про створення Командування ССО стала однією з найбільш важливих військово-політичних новин в Росії. Багато експертів відразу ж назвали її стратегічною. 

У даному контексті необхідно нагадати про те, що в Америці подібне командування існує вже боле чверті століття. Американці вже давно зрозуміли очевидне - діяльність підрозділів спецпризначення і розвідка нині перейшли з розряду другорядного напряму в абсолютно автономний спосіб ведення бойових дій. Вся річ у тому, що війна у своєму класичному варіанті припускала існування сил спеціального призначення в якості превентивного методу початкового етапу війни, частенько ще тоді, коли військові дії далекі від початку. Ворожий тил повинен був насичуватися силами спецназу, який перекидався на територію ворога по повітрю або по воді, або іншими доступними способами і засобами. Потім ці спеціальні підрозділи починали масштабну диверсійну війну, виводячи з ладу стратегічні об'єкти, зокрема, центри і вузли управління ядерними силами, стратегічними силами, штаби. При цьому дуже важливо було, щоб спецпідрозділи устигали виконувати покладені на них функції за декілька днів до початку активних бойових дій, тому як супротивник, замість нападу вимушений буде наводити лад у власному тилі, упорядковуючи важливі об'єкти і комунікації. За таким принципом і створювали сили спеціальних операцій більшості країн світу.

Сили спеціальних операцій існували і в Радянському Союзі. Тоді вони включали одинадцять бригад спецпризначення. Як правило, вони були сухопутними і розраховані на глибокі тили супротивника. Крім того, був і морський спецназ, який діяв в прибережних зонах, а також здійснював диверсії на військових об'єктах і військово-морських базах.

Незабаром прийшло розуміння того, що можливості сил спецпризначення набагато більше, ніж це прийнято вважати. На жаль, першими до подібних виведень прийшли американці, які вели величезну кількість локальних озброєних конфліктів.

У невеликих війнах, які мають строгі локальні рамки, зокрема, конфлікти і Югославії, Іраку або Лівії, сили спеціального призначення, по суті, основними силами, передовими загонами, які могли діяти абсолютно автономно і оперативно. Таким чином, нині сили спеціального призначення - це, по суті, новий, абсолютно самостійний спосіб ведення бойових дій. Змінилося саме поняття того, що таке розвідка, і як вона повинна проводитися, а оскільки ССО відносяться до неї, то і вони змінилися. І якщо раніше розвідка була складовою частиною бойового забезпечення, то на даний момент - це форма бою.

Важливо розуміти і те, що нині практично жодна держава не веде розвідку в звичному розумінні цього поняття. Сьогодні настав час сетецентрических військових конфліктів, суть яких зводиться до того, що кожен підрозділ, який має намір вступити в зіткнення з супротивником, спочатку провадить його розвідку, і відразу ж після виявлення завдає оперативного удару, використовуючи для цього усі наявні в розпорядженні або в зоні досягнення засобу.

Уся зона бойових дій повністю накривається разведсетью, до складу якої входять усі її види, у тому числі і радіолокація, акустична, радіотехнічна, візуальна. У цій мережі кожен підрозділ здатний знайти ту інформацію, яка йому потрібна, потім детально обробити її і завдати удару по супротивникові, знищивши його. У тому випадку, якщо підрозділ не має в розпорядженні достатньої кількості сил і засобів, удару завдається бойовою авіацією, артилерією або будь-яким іншим засобом поразки.

Саме при використанні такої тактики сили спеціальних операцій є одним з основних елементів ведення бойових дій. Частенько підрозділи не лише починають війну, але і завершують її, тобто не лише вбивають супротивника наявною у своєму розпорядженні зброєю або підручними засобами, але і використовують спеціальні підривні підрозділи, які входять до складу сил спецоперацій, і які ведуть підривну діяльність на території супротивника.

Окрім підрозділів подібного роду до складу сил спеціальних операцій входять і підрозділи, що спеціалізуються на ідеологічній війні, пропагандистській війні, або навіть на такому незвичайному її виду, як війна у банківській сфері.

На жаль, Росія в плані створення подібної сили відставала від тієї ж Америки і Великобританії. При цьому необхідно не забувати про те, що в країні існував і існує один з кращих спецназів у світі - спецназ ГРУ.

Проте його використали не за призначенням, тобто невеликими групами в локальних війнах, зокрема, на Північному Кавказі. І ось нарешті прийшло розуміння того, що необхідно створювати Командування ССО, зібравши розрізнені спецпідрозділи в єдину потужну структуру, яка здатна діяти за будь-яких обставин.

Як було згадано вище, в той час, коли пост військового міністра займав А.Сердюков, вже робилася спроба створити Командування і навіть були створені сили спецоперацій. Проте усе це було дуже далеко від серйозності і розуміння кінцевої мети. Усі підрозділи спецпризначення були зосереджені в центрі, який відомий фахівцям під назвою "Сенеж". Тут же існувало командування, яке і повинне було узяти на себе функції командування ССО. Проте відразу було очевидно, що подібне рішення було провальним, тому як декілька сотень нехай навіть дуже добре підготовлених бійців не зможе повною мірою захищати інтереси Росії.

Тому нині вже йдеться про те, щоб зібрати усі підрозділи спеціального призначення в єдине ціле, створити загально командування, потім створити учбові і підготовчі центри, в яких відпрацьовуватимуться нові способи і методи ведення бойових дій. Зрозуміло, що командування повинне займатися не лише матеріальним забезпеченням спецпідрозділів, але і розробляти нове озброєння і техніку. Окрім цього, для Командування ССО потрібне створення власних авіаційних і інших транспортних підрозділів для транспортування спецназу у будь-який куточок світу. Тільки у такому разі можна говорити про те, що російський уряд отримає нову зброю, унікальну за своєю суттю і ефективності, за допомогою якого зможе вирішувати велику кількість питань і проблем, які раніше були просто недоступні…


Источник: http://topwar.ru/26966-sily-specialnyh-operaciy-v-rossii-gotovy-k-primeneniyu.html
Категория: День сегодняшний | Добавил: Vint (27.01.2014)
Просмотров: 1398
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]