Вторник, 30.11.2021, 14:36:28

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Меню сайта
Разделы новостей
"Местные" новости [1779]
Новости посёлка, района, области.
В Украине [1367]
Новости Украины
В мире и вообще [1038]
События в мире
Календарь новостей
«  Ноябрь 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 363
Главная » 2021 » Ноябрь » 16 » Звіт голови Великописарівської селищної ради Людмили Бірюкової за рік роботи
Звіт голови Великописарівської селищної ради Людмили Бірюкової за рік роботи
17:36:50

13 листопада 2020 року голова Великописарівської селищної територіальної виборчої комісії Охтирського району Сумської області Кучкова Валентина Миколаївна оголосила результати виборів селищного голови та депутатів Великописарівської селищної ради 8-го скликання та початок їх повноважень. Саме з цієї дати пішов відлік життя Великописарівської об’єднаної територіальної громади, що була створена на площі  511 кв. км. Вона об’єднала 23 села і одне селище міського типу. Жителями Великописарівської ОТГ стали 10 230 чоловік, у тому числі 1456 дітей, 3605 пенсіонерів.

Із цієї інформації розпочала свій звіт за рік роботи голова Великописарівської селищної ради Людмила Олександрівна Бірюкова.

Звіт про роботу Великописарівської селищної ради та виконавчого комітету відбувся минулої суботи, 13 листопада, у Великописарівському будинку культури.

З основними його викладками ми пропонуємо  ознайомитися нижче.

 

У розмові з кореспондентом газети “Ворскла”  Людмила Бірюкова з вдячнісю згадала всіх тих, хто допомагав  протягом непростого року становлення громади. Серед них — керівники сільгосппідприємств Бантов М.І., Скоромний В.І., Шайдовський С.О., Кручак П.П., Шеховцова В.М., Макаров Г.Ф., Зінов’єв Ю.М., Власенко О.Д., Макакенко О.М., Бірюк О.О., Задорожній О.П.,  Бокань В.І., Надточий М.О., Сінянський Г.О., Гладченко Ю.В., Надточій Ю.В., Черкашина Н.Ф., Сірий А.В., Головченко В.В., Панов М.В., Токарєв М.В., Панов М.І., Соболєв М.О., Доценко М.І., Приходько Л.І., підприємці Бутенко П.М., Овчаренко Ю.В., Сядра О.О., Бодарєв В.Г., Думчикова Н.Ф., Гевало М.О., Мороз Г.В., Жевновата Н.О., Подпрятова В.О., Шуба В.А., Крамський С.Ф., Попенадченко А.І., Кучков Л.Д., Іншин В.І., Бантов Р.М., Бантова С.А., Сорокопуд А.М., Звягінцева В.Г., Кострова Л.Т.,  Лугова В.С., Білоус Н.І., Кучерін К.С., Севідов О.А., Ганцева Н.О., Гнілокозов О.Д., а також депутати селищної ради, всі земляки, яким небайдуже майбутнє нашої малої батьківщини.

Окрему подяку  Людмила Олександрівна адресувала голові Сумської обласної ради Федорченку В.М., голові Сумської облдержадміністрації Живицькому Д.О., його заступникам Медвідь В.Ю. і Савченку Т.Г., керівникам обласних дорожних служб Дудченку В.В., Романюку І.П., Завальному М.О., директору департаменту освіти Гробовій В.П., депутатам Сумської обласної ради Галаєву М.-Ш. Д., Ващенку В.О., Стрельченку О.Ю., Роженку П.П.

Власне, сам виступ був стислим і вичерпним і охопив основні події, здобутки та напрацювання у громаді за рік.

Голова Великописарівської селищної ради Людмила Бірюкова у доповіді зокрема сказала:

— Робота новообраних голови і депутатів почалася з утворення постійних комісій, розробки і затвердження регламенту роботи ради, положення про старосту, структури виконавчого комітету та інших документів, що регламентують діяльність органу місцевого самоврядування. Були оголошені конкурси на вакантні посади, дотриманий передбачений законодавством місячний термін, в січні 2021 року відбувся конкурсний відбір. Були створені відділ освіти, молоді та спорту; фінансовий відділ; відділ культури та туризму; Комунальна установа «Централізована бухгалтерія відділу освіти, молоді та спорту»; Комунальна установа «Централізована бухгалтерія відділу культури та туризму»; відділ соціального захисту населення; Служба у справах дітей.

В апараті Великописарівської селищної ради утворені структурні підрозділи, які займаються організаційним, юридичним, бухгалтерським супроводом діяльності ради і виконавчого комітету. Також розпочали роботу відділи, що надають адміністративні послуги населенню.

Селищна рада зайшла засновником у школи, дитячі садочки, позашкільні заклади, клубні і бібліотечні заклади, центральну районну лікарню. 

Саме стараннями працівників новостворених підрозділів селищної ради були розроблені і в подальшому реалізовувалися 17 місцевих цільових програм, а саме: Програма соціального і економічного розвитку Великописарівської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік; Освіта Великописарівщини на 2021 рік; Програма розвитку соціальних послуг на 2021 — 2023 роки; Програма роботи з обдарованою молоддю на 2021 — 2023 роки; Програма мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу до лав Збройних сил України та інших військових формувань на 2021 рік; Програма проведення основних культурно-мистецьких заходів на 2021 рік; Комплексна цільова програма для пільгових категорій населення на 2021 рік; Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021 рік; Програма по соціальному захисту населення та фінансової підтримки окремих категорій громадян на 2021 — 2023 роки; Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» на 2021 — 2023 роки; Програма з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2021 — 2025 роки; «Медичні кадри» на 2021 — 2023 роки; Підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік; «Правопорядок» на 2021 рік; Програма фінансової підтримки КП «Благоустрій» на 2021 рік; Програма благоустрою на 2021 рік; Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2021 рік.

Кожна з програм була розглянута на профільній депутатській комісії, винесена на розгляд і затвердження сесії селищної ради. В ході обговорення напрацьовувалась єдина думка по кожному питанню, а за необхідності  вносилися зміни та корективи.

Всього протягом листопада — грудня 2020 року та січня — жовтня 2021 року відбулося 17 пленарних засідань 10 сесій селищної ради VIII скликання, під час яких депутати розглянули 2398 питань порядку денного та прийнятли відповідні рішення. Серед основних питань, що були розглянуті, — 413 або 17%  — питання організаційного характеру, 1 985 (83%) — питання земельного та містобудівного спрямування.

Депутатський корпус селищної ради з першого дня своєї роботи діяв злагоджено, кожен депутат усвідомлював і усвідомлює величезну відповідальність перед жителями громади.

Користуючись нагодою, не можу не згадати словами вдячності голову Великописарівської районної ради Сипка Д.Д. і депутатів Великописарівської районної ради сьомого скликання, бо вони відгукнулися на звернення селищної ради і, маючи ще повноваження, 18 листопада 2020 року прийняли рішення «Про безоплатну передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Великописарівського району у комунальну власність Великописарівської селищної ради». Саме завдяки злагодженій роботі двох рад (колишній районній і теперішній селищній) все майно Великописарівського району залишилося у нашій громаді. Єдине — це шкільний автобус, який наказом відділу освіти райдержадміністрації був відряджений до Солдатської школи. Він є предметом судових спорів між нашою і Тростянецькою громадою. Уже пів року наші сусіди то подають позови до суду, то відкликають їх, усіляко затягуючи процедуру передачі транспортного засобу нам, як законному власнику.

Планомірно будувалася і робота виконавчого комітету Великописарівської селищної ради. У листопаді — грудні минулого року й у січні — жовтні поточного виконавчий комітет розглянув і прийняв 280 рішень, що стосуються власних повноважень у галузі бюджету, у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, в галузі житлово-комунального господарства, у сфері соціального захисту населення, інших повноважень.

Це на перший погляд непомітна, але така важлива і працезатратна робота з документами дала можливість усім структурам новоствореної громади перейняти на себе функції підрозділів Великописарівської РДА, ліквідованої 1 січня 2021 року.  Вчасно прийняті рішення не дали перерватися навчальному процесу у закладах освіти, без суттєвих збоїв ми підхопили процес харчування і підвезення дітей. Зміна власника не вплинула і на отримання жителями громади послуг у сфері охорони здоров’я, соціального супроводу і забезпечення. Жоден працівник освітньої, медичної, культурної галузей громади не втратив ні дня стажу, що дає право на пільгову пенсію. Для нас це було принципово, і ми це зробили.

Далі я побудую свою доповідь так, щоб вона відповідала структурі моєї передвиборчої програми. Нічого захмарного і негативного для нашої громади я не обіцяла, тому всі рішення і дії мої, виконавчого комітету і депутатського корпусу були спрямовані на закладення фундаменту з реалізації обіцяного.

Я обіцяла зробити 7 кроків, та разом з вами ми зробили їх набагато більше. Ще більше нам доведеться їх зробити. Але ми не можемо собі дозволити просто робити ці кроки.

Ми маємо бігти, щоб достойно виглядати на фоні наших сусідів, які мали сміливість і політичну волю об’єднатися добровільно, коли держава фінансувала такі громади.

Наша новостворена громада не отримує дотацій за об’єднання, ми не маємо нових потужних джерел наповнення бюджету, але ми маємо фінансувати витрати, делеговані державою.

Та про все по порядку.

Наша медицина представлена  4 амбулаторіями загальної практики сімейної медицини (смт Велика Писарівка (базова), с. Ямне, с. Добрянське, с. Пожня); 4 фельдшерсько-акушерськими пунктами (с. Розсоші, с. Тарасівка, с. Вільне, с. Попівка) та 8 фельдшерськими пунктами (с. Олександрівка, с. Лукашівка, с. Дмитрівка, с. Братениця, с. Спірне, с. Їздецьке, с. Широкий Берег, с. Сидорова Яруга, с. Стрілецька Пушкарка).

КНП «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради надає медичну допомогу населенню з потужністю 153 відвідування на зміну у поліклінічному відділенні, стаціонарному відділенні на 61 ліжко та 15 ліжок денного стаціонару.

Стаціонарно у січні — жовтні 2021 року проліковано 1058 хворих. Лікарями здійснено 40293 прийоми громадян, що потребували медичної допомоги, у тому числі 20436 прийнято у поліклінічному відділенні. Клініко-діагностична лабораторія зробила майже 75 тисяч досліджень біоматеріалу.

Рятують нас і підтримують наше здоров’я 27 лікарів і 88 працівників середнього медичного персоналу. Станом на 01.11.2021 року з сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами укладено 8720 декларацій на обслуговування та надання медичних послуг, що становить 84% від населення, яке проживає на території громади.

З Національною службою здоров’я України лікарня уклала договір за п’ятьма пакетами по вторинній допомозі й один — по первинній. Надаються послуги з вакцинації від ковід-19.

Тим самим наша лікарня за 10 місяців власними силами заробила 18,4 млн гривень від Національної служби здоров’я і 581,0 тисяча гривень надійшли від платних послуг.

З бюджету громади на фінансування галузі медицини на 2021 рік затверджено і буде профінансовано 2,54 млн гривень. Ці кошти передбачені на оплату енергоносіїв і навчання лікарів за програмою «Медичні кадри».

Для утримання медичної галузі нашої громади цього бюджету достатньо. Але ми не можемо просто виживати. Якщо сьогодні ми не будемо залучати додаткові кошти для придбання медичного обладнання, ми не зможемо конкурувати з медичними закладами сусідів. Тому за звітний період за кошти субвенції з державного бюджету місцевому на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій придбано медичне обладнання для автомобіля швидкої допомоги на суму 298,4 тис. гривень, на умовах співфінансування з місцевого бюджету придбано імуноферментний аналізатор (ІФА), вартість обладнання склала 262,3 тис. гривень.

Особливих слів подяки заслуговують наші сільгоспвиробники. За їх спонсорські кошти придбано діагностичне обладнання (офтальмоскоп, пупілометр), для хірургічного відділення придбано операційний світильник, відремонтовано каналізаційну яму та проведені ремонтні роботи водопроводу (30 м). Сума залучених позабюджетних коштів склала 145,05 тис. гривень.

Крім того, на хірургічне відділення надійшли благодійні кошти у розмірі 33,2 тис. гривень, які будуть використані на придбання та встановлення віконних блоків та приведення дрібного ремонту стін.

На сьогодні триває процедура тендерної закупівлі необхідних закладам медицини медикаментів на 60,4 тисячі гривень. Вперше ФАПи отримають ліки згідно з фактичною потребою.

КП «Великописарівська лікарня» прийнято на баланс 5 кисневих концентраторів «Біомед» від обласного бюджету.

За рахунок ПП «Вільне» повністю відремонтовано приміщення Вільненського ФАПу та приведено у відповідність прилегла територія (400,0 тис. гривень).

А ще ми вчимося економити: ми відмовилися від приміщення жіночої консультації і холодного кабінету УЗІ. Ці послуги тепер можна отримати у приміщенні поліклініки. Відмовилися від адміністративної будівлі лікарні, перевівши працівників у сусіднє приміщення. Терапевтичне відділення перевели у новіше приміщення колишньої гінекології. Умови надання медичних послуг  при цьому покращилися, а лікарня не буде опалювати додаткові площі, що використовувалися неефективно.

Та як на мене, цього недостатньо. Ми не можемо залишити нашу лікарню у такому стані.

Тому наші депутати звернулися до Сумської обласної ради з проханням передати у власність громади тридцятирічний «довгобуд», що був майданчиком для піару перед кожними виборами всіх рівнів. На сьогодні п’ятиповерхівка і харчоблок є нашою власністю. На харчоблок зроблений технічний паспорт, на п’ятиповерхівку — виготовляється. Це дасть нам змогу внести інформацію до відповідних реєстрів.

Ми не побоялися зробити цей крок, бо наші люди достойні отримувати медичні послуги у кращих умовах!

Наша освіта — це три загальноосвітні школи І — ІІІ ступенів із 4 філіями, у яких навчається 731 учень, і один заклад загальної середньої освіти І — ІІ  ступенів, у якому навчаються 61 учень. Це три дитячі садочки, у яких виховується 222 дітей. Це Станція юних натуралістів, це Дитяча юнацька спортивна школа і Будинок дитячої і юнацької творчості, чудові педагоги, які зацікавили 1169 діток і тепер своїми досягненнями вони достойно представляють нашу громаду на рівні району, області, держави.

Також це Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр», на обслуговуванні якої знаходиться майже 100 діток.

На виконання Законів України «Про освіту»,  «Про повну загальну середню освіту» селищна рада прийняла рішення №1586 від 21.07.2021 року «Про затвердження перспективного плану оптимізації мережі закладів освіти Великописарівської селищної ради на 2021 — 2022 роки». При затвердженні цього плану проводився поглиблений аналіз усіх показників, брали до уваги головне — кількість діток у кожному закладі на сьогодні, кількість діток, які народилися шість років тому, наповнюваність класів, брали до уваги той факт, що держава не фінансує класи, у яких менше 5 учнів, аналізували організацію підвозу і харчування дітей.

Ні мені, ні єдиному депутату не хотілося і не хочеться закривати заклади освіти чи будь-які інші. Ми хочемо будувати і відкривати. Але давайте реально дивитися на життя. Дітей  народжується все менше, тому монументальні приміщення радянських шкіл сьогодні використовуються на 24% від їх проєктної потужності.

Також було виявлено, що за кошти нашої громади ми харчували і підвозили діток сусідньої Краснопільської громади (звернулися до голови Краснопільської ОТГ з пропозицією відшкодування понесених витрат, отримали відмову); у селах Їздецькомк, Шуровому і Широкому Березі діток забирали два шкільні автобуси.

Дійшло до того, що з одного двору діток везли одного у Вільненську школу, другого — у Пожнянську. Ми не можемо собі дозволити витрачати неефективно бюджетні кошти! Тому у Пожні школу реорганізували у філію Великописарівської школи (дитячий садочок) і 7 діток 1 — 4 класів  відвідують заклад за місцем проживання, а  12 учнів  6,7,8,9 і 11 класів підвозять на навчання до Вільненської і Великописарівської шкіл.

На щастя, є і позитивні зміни в освіті. Із задоволенням прийняли депутати Великописарівської селищної ради рішення про збільшення у поточному році потужності дитячого садочка «Сонечко» у селі Ямному до 35 місць і відкриття другої різновікової групи (інклюзивної).

Величезною проблемою є підвіз діток до школи. Вперше, коли мені сказали, що діти сідають у шкільний автобус о 6 ранку, я не повірила. Коли ознайомилася з маршрутами, дійсно, так і є. Автомобільний парк навчальних закладів останній раз оновлювався 4 роки тому. Якщо врахувати, що і дороги у нас потребують негайного ремонту, то довіз діток на навчання у такому вигляді, як він є, немає права на існування. Ми звернулися до департаменту освіти, до Сумської ОДА, до депутатів обласної ради і за їх підтримки і сприяння отримали новий шкільний автобус. А це не мало і не багато, а 1,8 млн гривень. Та головне, що ми розвантажили один маршрут і дітки зможуть вставати зранку на годину пізніше.

Крім цього, на розвиток освіти нам вдалося залучити кошти з бюджетів інших рівнів на:

обладнання кабінету математики сучасним обладнанням та дидактичними матеріалами (1 527,9 тис. гривень);

реалізацію проєкту «Новий освітній простір — нові можливості розвитку опорного закладу «Кабінет фізики», сума видатків — 902,7 тис. гривень, із яких 90,3 тис. гривень — кошти бюджету селищної ради;

на організацію дистанційного навчання закуплено 15 ноутбуків. Сума видатків склала 360,0 тис. гривень, з яких лише 30,0 тис. гривень — кошти бюджету селищної ради;

придбання 58 комплектів меблів (71,9 тис. гривень — державний бюджет, 7,9 тис. гривень — місцевий бюджет (для реалізації Нової української школи);

придбання інтерактивного обладнання (153,9 тис. гривень — державний бюджет, 17,1 тис. гривень — місцевий бюджет (для реалізації Нової української школи);

придбання дидактики (77,3 тис. гривень — державний бюджет, 8,6 тис. гривень — місцевий бюджет (для реалізації Нової української школи);

придбання спортивних матів для дзюдо виділено 199,2 тис. гривень;

капітальний ремонт Ямненської ЗОШ у сумі 600 тисяч гривень.

Крім того, у рамках освітнього грантового проєкту Асоціації міст України з подолання цифрової освітньої нерівності в Україні «ІННОВАЦІЙНИЙ ПРОРИВ» наша громада отримає грантові сертифікати в кількості 12 штук на забезпечення надсучасними електронними освітніми ресурсами «КМ МЕДІА EDPROFI»у сумі 715,0 тис. грн для 1,2,3,4 класів, кабінетів математики та інклюзивних класів початкової школи.

Тобто, за 2021 рік на переоснащення освіти вдалося залучити 5637,6 тис. гривень додаткових коштів із бюджетів усіх рівнів.

Також у співфінансуванні з селищного бюджету із залишків освітньої субвенції виділено на придбання сучасних засобів навчання для 1 — 4 класів Нової Української Школи (5 комплектів електронного освітнього ресурусу «КМ МЕДІА EDPROFI» по 35 500 грн за комплект) у сумі 177 500 грн.

До кінця року додаткові кошти із залишків освітньої субвенції будуть виділені: 90,0 тис. грн на придбання інтерактивного обладнання для 1 класів Нової Української Школи (3 комплекти); 39,1 тис. грн — на придбання парт та стільців для 1 класів Нової Української Школи (23 комплекти); 35,5 тис. грн — на придбання парт та стільців для 1 класів Нової Української Школи (шафа-органайзер — 3 шт).

Загальний обсяг коштів, витрачених лише на осучаснення навчального процесу у звітному періоді, склав 6833,6 тис.гривень.

Третій крок передвиборчої програми — розбудова інфраструктури. У 2021 році ДП «Дороги Сумщини» проведено роботи з поточного дрібного ремонту ділянки автомобільної дороги загального користування місцевого значення О-190309  на ділянці смт Велика Писарівка — с. Попівка (це близько 8,0 млн гривень).

Майже 30 років не ремонтувалася дорога до села Тарасівки. За сприяння керівника обласної служби автомобільних доріг Романюка Івана Петровича, вдалося зробити цю дорогу проїзною, залучивши з обласного бюджету 1,3 млн гривень. Ці роботи також є підготовчими до подальшого ремонту, проєкт на який уже виготовлений і переданий для оголошення тендеру службою автомобільних доріг.

За рахунок субвенції з державного бюджету розпочато капітальний ремонт по вулиці Заводській в смт Великій Писарівці (5 884,9 тис. гривень). Роботи активно тривають і будуть завершені до кінця року.

У села Ямне, Вільне, Пожня, Тарасівка, Попівка з нового року поїде автобус комунального підприємства «Благоустрій». Маршрути розроблені, подані на затвердження. Це будуть пробні маршрути.  Також підготовлені документи на отримання ліцензії. Сам транспортний засіб наданий громаді ТОВ «Україна». Шукаємо водія.

До об’єднання на території громади було офіційно зареєстровано 15 громадських пасовищ загальною площею 243 га. За цей рік з метою підтримки громадян, що здійснюють випас худоби в п’яти населених пунктах на 163 га створено ще 12 пасовищ.

Розробляються проєкти на 17 пасовищ на площі 384 га. Таким чином усі населені пункти будуть мати офіційно оформлені пасовища.

Що стосується благоустрою території, то тут потрібна наша з вами спільна енергія. Я вдячна домовласникам, які підтримують прилеглу до господарства територію у належному санітарному стані.  Території загального користування виконавчим комітетом було розподілено і закріплено за установами громади. Налагоджено прибирання щочетверга і щоп’ятниці вивіз сміття з територій загального користування. Навесні проведені толоки по вулицях населених пунктів громади і на кладовищах.

Вивіз сміття з житлового сектору селища здійснює ФОП Коваль П.І. і КП «Благоустрій».

У розпорядження комунальної установи КП «Благоустрій» за рахунок благодійної допомоги сільгоспвиробників надійшло 2 трактори та причеп, за рахунок коштів місцевого бюджету придбано косарку-подрібнювач STARKDL-180 вартістю 114,0 тис. гривень.

У листопаді — грудні 2020 року на умовах співфінансування в с. Лугівці виконані роботи по встановленню додаткових електроопор, монтаж кабелю та ліхтарів вуличного освітлення  на загальну суму 20,0 тис. гривень, у тому числі 16,0 тис. гривень — місцевий бюджет, 4,0 тис. гривень — спонсорські кошти.

Відповідно до Розпорядження КМУ №468 від 19.05.2021 на встановлення вуличного освітлення по вул. Широкій (частина центральної вулиці), вул. Озерній, вул. Став, вул. Київській, пров. Садовому, пров. Осадчого у с. Ямному та по вул. Слобідській, вул. Зарічній, пров. Праці, вул. Нижній, вул. Зеленій у с. Пожні затверджено 400,0 тис. гривень. Станом на 01.11.2021 року роботи з реконструкції вуличного освітлення в с. Ямному закінчилися. По с.Пожня відбулася процедура визначення підрядника з виготовлення проєктної документації на 6 вулиць.

П’ятий напрямок — залучення інвестицій. Його важко відділити від інших напрямів, так як у кожну галузь залучалися додаткові кошти. Я вже у своїй доповіді озвучила суми, залучені в освіту, медицину, благоустрій, ремонт доріг. У цій частині скажу, що 400 тисяч гривень із державного бюджету спрямовано на ремонт даху у приміщенні бібліотеки. До кінця року замінимо три вікна, щоб краще просохло приміщення.

Також у рамках програми «Інтернет-субвенція» до Міністерства цифрової трансформації України було подано пропозицію по 5 населених пунктах Великописарівської селищної ради, де відсутні оптичні мережі (с. Братениця, с. Їздецьке, с. Лукашівка, с. Срілецька Пушкарка та с. Шевченкове) та які задовольняли вимогам даної програми. У результаті громада отримала 860,38 тис. гривень із державного бюджету на проведення оптичної мережі до вищевказаних населених пунктів, у тому числі с. Братениця — 180,92 тис. гривень, с. Їздецьке — 95,22 тис. гривень, с. Лукашівка — 244,94 тис. гривень, с. Стрілецька Пушкарка — 189,0 тис. гривень та с. Шевченкове — 150,3 тис. гривень. Станом на 01.11.2021 року кошти освоєно та проведено тестування мережі.  Найбільш віддалені села Їздецьке, Стрілецька Пушкарка, Лукашівка, Братениця, Шевченкове мають високошвидкісний інтернет з річною проплаченою абонплатою (ТВК НЕТ).

Тепер можна підсумувати: громада у 2021 році отримала інвестицій із різних джерел 26,5 млн гривень. Враховуючи, що бюджет громади в частині власних доходів складає 45 млн. гривень, то легко порахувати, що 59% його розміру ми з вами залучили на свій розвиток.

Шостий крок — доступність влади. Як і обіцяли, у старостатах встановили скриньки. За рік ними скористалися лише троє чоловік.

Це пояснюється тим, що люди звикли просто дзвонити. Перед виборами було роздано більше тисячі візитівок, тому телефон не замовкає ні вдень, ні вночі. Мабуть, так і має бути, бо миттєва відповідь на питання дає можливість людині розуміти, як швидше діяти далі.

А ще для зручності прозорості і контрольованості роботи селищної ради і виконавчого комітету був створений новий сайт, де реалізована можливість подати електронне звернення, заповнивши кілька полів.

Також реалізована можливість подати електронну петицію через єдину систему електронних петицій.

Та найзапитуванішою структурою виконавчого апарату ради став відділ «Центр надання адміністративних послуг», у якому працює 11 спеціалістів, 8 з яких працюють віддалено у колишніх приміщеннях сільських рад. З моменту роботи відділу прийнято та оброблено 11161 заяв громадян, серед яких 1960 — звернення громадян по земельних питаннях або 18,0% до загальної кількості звернень; 920 — послуги соціального характеру (8,0%); 3926 — про надання відомостей з Державного земельного кадастру (35,0%); 468 — про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання (4,0%); 3 887 — з приводу видачі різноманітних довідок (35,0%).

Хотілося, щоб відділ також надавав послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців. Але на рівні мін’юсту не проводяться іспити для отримання доступу спеціалістів до цих послуг.

Ну і сьомий крок був зроблений для покращення культурного життя нашого населення. Ось тут мені перепало найбільше: то не так організували, то не там провели захід, то не ту пісню заспівали, то не догодили з меню, то не довезли всіх бажаючих, то не такий салют, то навіщо він взагалі…

Шановна громадо! Тут все було не так! Але на кожне свято нас збиралося все більше! На свято Масляної нас було ну, чоловік триста, а вже на започаткованому першому фестивалі борщу нас і наших гостей було до 3 тисяч!

А це значить, що ми будемо дослухатися до конструктивної критики і, відзначаючи наступні свята, враховуватимемо слушні зауваження. А сьогодні я не буду перелічувати всі культурні заходи, що відбулися у громаді, а просто подякую усім-усім працівникам нашої культури, що вони витримали такий темп і щоразу відкривали нові таланти. Також подякую всім спонсорам, які долучилися до організації і фінансування гарного настрою жителів нашої громади. А от за діток з наших творчих колективів скажу: ВОНИ—  КРУТІ! ВОНИ — НАША ГОРДІСТЬ! БЕЗ НИХ НЕ БУЛО Б ЖОДНОГО СВЯТА! Я ПИШАЮСЯ НИМИ!

Ось так, дуже коротко, я розповіла про результати роботи за перший рік від дня народження Великописарівської об’єднаної територіальної громади. Це наші з вами спільні результати. А ще більше роботи нас чекає у наступному році, бо проблем залишилишається дуже багато, кожен новий день готує нові виклики і випробування. Та сьогодні ми всі усвідомлюємо цінність і дієвість наших маленьких кроків!

Із Днем народження, громадо!

Матеріал Великописарівської газети "Ворскла"

 

Категория: "Местные" новости | Просмотров: 566 | Добавил: Vint
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]