В Україні більшає випадків шахрайств. Аферисти всілякими способами намагаються втертися в довіру і видурити як найбільше грошей. Найчастіше від аферистів страждають люди літнього віку, однак жертвою може стати кожен.
У цьому році на території Великописарівського району зареєстровано 6 кримінальних проваджень за фактами шахрайств. Однак насправді їх було набагато більше, адже звертаються до правоохоронців по допомогу далеко не всі. Схем шахрайств є безліч. Одна з найпопулярніших – телефонні дзвінки серед ночі. Шахраї представляючись сином або донькою просять негайно переказати кошти, бо втрапили у біду.
Крім того, трапляються непоодинокі випадки коли шахраї представляються працівниками фінансових установ та соціальних служб та надають фіктивні послуги щодо виведення з обігу старих або пошкоджених грошових купюр, натомість надають потерпілим підроблені (сувенірні) гроші.
Зокрема, наприкінці серпня 2018 року невідомі особи представилися працівниками Пенсійного фонду України та під приводом обміну грошей шахрайським способом заволодів коштами у сумі 12 000 грн. мешканки с. Добрянського Великописарівського району.
Щоб не стати жертвами аферистів дотримуйтесь елементарних правил безпеки. Передусім не поспішайте. Якби вас там не провокували на квапливість. Якраз через раптовість, шахраї вводять людину в оману. Якщо ж до вас додому приходить незнайомець та представляється працівником певної служби – вимагайте у нього посвідчення. Ви маєте право зафіксувати усі дані цього документа: сфотографувати або ж просто переписати. Адже не рідко під виглядом фахівця, ховається шахрай, який просто намагається потрапити до вас в оселю та виманити кошти.
Начальник Великописарівського відділу
Охтирської місцевої прокуратури О. Скоромний |