Середа, 21.10.2020, 21:41:41

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайта
Разделы новостей
"Местные" новости [1729]
Новости посёлка, района, области.
В Украине [1361]
Новости Украины
В мире и вообще [1033]
События в мире
Календарь новостей
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 361
Главная » 2018 » Липень » 30 » У Великій Писарівці святкували ювілей хрещення Київської Руси (+ великий фотозвіт)
У Великій Писарівці святкували ювілей хрещення Київської Руси (+ великий фотозвіт)
16:26:43

На своє традиційне свято Володимира Великого та ще й ювілейної дати - 1030 літгя хрещення Київської Руси, студійці мистецького літературно- поетичного об'єднання «Джерело натхнення» цього року вирішили знову провести в лісовій зоні відпочинку Гетьманського парку біля дерев'яної скульптури Володимира Великого. За рік, що минув від часу її встановлення, скульптура стала ще більш величавою та привабливішою за своєю суттю та оригінальним оформленням для багатьох відвідувачів цієї зони, особливо в літній період року.

28 липня в день цього свята, відкриваючи засідання для членів та запрошених шанувальників поетичного мистецтва, всього більше двадцяти осіб (хотілося б щоб їх було набагато більше) головуючий Володимир Мірошник, після прочитання свого вірша «До 1030 роковин освячення Київської Руси», наголосив на великому значенні введення нової православної віри на території тодішньої Київської Руси для розвитку держави, та величезного впливу на цей процес Київського князя Володимира Великого. Навіть релігія, яка ніколи не признавала насилля та розпусти, після його можна сказати духовного переродження, признала князя Володимира, як святу особу, в честь якої день 28 липня був об'явлений Днем Святого Володимира. Враховуючи це студійці вирішили в цей день приділити особливу увагу і своїм членам з ім'ям Володимир, які мають якесь відношення до роботи об'єднання. В зв'язку з тим, що студійці почали працювати десь чотири роки тому, коли відзначали 70 літній ювілей поету, нашому земляку Володимиру Затулийвітру, тож його ім'я часто звучало у виступах студійців після імені Київського князя Володимира. Та все ж обговорення спрямувалось на сучасних Володимирів, як неоціненних скарбах сучасного життя об'єднання. Володимир Гаманов - один із них. Давно вже відомий на сторінках районної газети, він стилем свого поетичного мистецтва дуже оригінально висловлює своє бачення тих чи інших моментів із життя суспільства чи окремих осіб про яких часто пише. За його неординарність, старанність та надзвичайну відданість цій справі студійці висловлюють йому щиру повагу та вдячність, бажають йому нових творчих злетів у поетичній творчості.

В своєму виступі Валентина Мартем'янова, прославляючи Володимира Великого за великий подвиг у впровадженні православ'я в тодішній Київській Руси відмітила, що сьогоднішнє велике релігійне свято стало можливим відмічатись в нашому об'єднанні, завдяки ще одному ентузіасту з творчим підходом до організації цього заходу, члену об'єднання Мірошнику Володимиру, який саме в цей день відзначає свій 72 день народження, тож колектив студійців бажає йому ще міцного здоров'я, натхнення для нових благородних справ на користь суспільства. Всі гаряче оплесками підтримали таку пропозицію та вручили йому подарунок.

Як завжди, чітко і конкретно висловлювався у своєму віршованому слові про особисте ставлення до Володимира Великого, як релігійного діяча, Володимир Гаманов, підкреслюючи виняткову роль православ'я що надихає людей ще більше любити країну, свій народ, природу, а особливо нашу річку Ворсклу що дає нам силу, освячуючи своєю водою душу і тіло народу.

З великою духовною щирістю дарувала всім учасникам зібрання вже дуже відома наша поетеса із села Рябина Марія Примак віршовані картинки живої природи та велику жагу до щасливого життя.

Людмила Сінянська у своєму віршованому виступі, окрім палкої любові до України, своїх людей, між іншим зазначила , що ще і сьогодні окремі релігійні діячі, щоб створити розкол у державі, інколи ставлять під сумнів дію Володимира Великого по вибору релігії, схиляючись до католицизму, який є сьогодні домінуючим у сучасній Європі, та все це є ж звичайні балачки лише для своєї популярності. З великою любов'ю до рідного краю, до своєї малої батьківщини, свого рідного подвір'я у занедбаному сьогодні селі, дуже проникливо, з болем у душі читала свої вірші одна із найкращих наших поетів Галина Почерніна, вражаючи всіх присутніх своєю скромністю та теплотою відносин з колегами.

Своєрідним кумиром наших поетів та всіх присутніх відразу ж став наш почесний гість, талановитий поет, наш земляк, що нині проживає на Сахновщині Харківської області Павло Петрович Фінтісов. Вже знаючи про наше свято, його відразу ж потягло у рідні краї. Ще ні разу не бачивши нашу скульптуру Володимира, але наслухавшись про неї від земляків, він на наше свято привіз такі рядки:

На березі Ворскли під лісом зеленим

Тут пам'ятник гордо стоїть,

З могутнього дуба втілений в образ

Як пам'ять пройдешніх століть.

Стоїть задивившись на воду прозору

На цей зачарований ліс,

У древню пору, у пору сувору

Ти нам християнство приніс.

Стоїть святоликий, могутній, великий

Й до нас ніби він промовля,

Живіть люди мирно, любіть Україну

Це ж наша найкраща у світі земля.

Автор втілення скульптури Володимира Великого у життя Василь Статівка у своєму зверненні до присутніх подякував за ту увагу, яку вони, і не тільки, приділяють його мистецькому витвору та поздоровив учасників зібрання із великими святами що їх відзначають всі справжні українці.

Після офіційної частини зібрання, всіх присутніх запросили до проведення хресної ходи до добре облаштованого працівниками Гетьманського парку пляжу для купання відпочиваючих під назвою «чхурики» на нашій річці Ворскла, як місця ймовірного освячення всіх бажаючих. Для цього Василь Статівка встановив у воді ним же виготовлений дуже красивий дерев'яний хрест з оздобленням, біля якого відразу ж почали плавати та пірнати деякі наші учасники, імітуючи водохрещу та велика кількість відпочиваючих що зібрались навколо цього дійства. Василь Статівка також продемонстрував, як приймали хрещення козаки у Запоріжській Січі на острові Хортиця, це коли над головою стоячого по пояс у воді нехрещеного міцною козацькою рукою трималася бойова козацька шабля і поволі опускалася до тих пір, коли голова козака зникне під водою, тоді випірнувший вже вважався охрещеним. Повторити цей ритуал зібралося багато бажаючих, особливо малечі відпочиваючих, щоб подивитися на це дійство та ще і зфотографуватися з шаблею та в папасі козака Василя. За всім цим святом ймовірної водохрещі пильно спостерігали і підбадьорювали учасників наші постійні друзі - неформальний духовний наставник всього нашого творчого літературно-поетичного об'єднання Краснокутський Михайло Іванович, до речі, маючий духовну освіту як магістр богослов'я та бувший виконувач обов'язки військового капелана в зоні АТО Костянтин Гладченко, бо в цей день в районі практично не було ні однієї важливої духовної особи, так як всі вони були в цей час в місті Києві на такому ж святі. До того ж Михайло Іванович на протязі всього свята не розлучався із своїм баяном супроводжуючи музикою всі святкові дійства. Схвильовані та розморені купанням учасники та запрошені з задоволенням зібрались за святковим столом із смачними стравами та лісовою кашею, яку люб'язно учасникам свята приготували господарі - працівники Гетьманського парку - Сергій Кривонос та Михайло Обідець. Свято вже продовжувалось у цікавих розмовах та під невичерпний гумор нашого гостя Павла Фінтісова, який довго тішив слухачів своїми гуморесками із нашого з вами життя-буття.

Прекрасна погода сприяла цьому святу, тож практично всі учасники свята залишились дуже задоволеними окрім напевне лісових птахів, які кидалися в різні боки та кричали у відповідь на салютні постріли із макета козацької гармати, які проводив Василь Статівка.

Всі учасники свята висловлювали в своїх розмовах щиру подяку голові селищної Ради Великої Писарівки Леоніду Григоровичу Клизубу за особисту участь в цьому заході, схвальна підтримка якого була дуже важлива як для організаторів, так і для учасників цього свята, щоб воно було проведене організовано і цікаво.

Ще також хочеться висловити щиру подяку всім, хто долучився до цього свята - це в першу чергу подружжя Колодочки Надії та Віктора які активно допомагали як у підготовці так і в проведенні цього заходу, Ткаченка Дмитра, який приніс для втамування спраги святкувальників велику банку квасу із березового соку власного приготування, Івану Карпенку, який навіть незважаючи на нежить викликану мінливістю погоди заспівав своїм чудовим голосом куплет із улюбленої пісні про перемогу. Та все ж особлива подяка від всього нашого колективу спрямована нашому земляку, самобутньому поету із Сахновщини Павлу Петровичу Фінтісову, який зголосився приїхати до нас на свято і показати свій чудовий поетичний талант.

Валентина Мартем'янова, член творчого літературно-поетичного об'єднання «Джерело натхнення», липень 2018 р.

Для збільшення зображення натисніть на фото

Категория: "Местные" новости | Просмотров: 750 | Добавил: Vint
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]