Субота, 16.01.2021, 17:13:27

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайта
Разделы новостей
"Местные" новости [1738]
Новости посёлка, района, области.
В Украине [1362]
Новости Украины
В мире и вообще [1034]
События в мире
Календарь новостей
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 361
Главная » 2016 » Листопад » 18 » Круглий стіл з протидії торгівлі людьми
Круглий стіл з протидії торгівлі людьми
12:07:01

 У жовтні цього року Сумська обласна рада та громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» підписали Меморандум про співпрацю у рамках проекту «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області» з метою проведення відповідних інформаційних кампаній у територіальних громадах. 

У рамках меморандуму щодо співпраці з громадською організацією Великописарівська районна рада організувала круглий стіл на тему «Формування регіональної політики з протидії торгівлі людьми в Сумській області», який провели представники громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини». Принагідно слід відзначити, що ця неприбуткова громадська організація уклала угоду з Міжнародною організацією з міграції  щодо партнерства та співробітництва в реінтеграції та реабілітації осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Відразу варто з’ясувати, що включає в себе поняття «торгівля людьми». Це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. А  під експлуатацією  людини  розуміються   всі  форми  сексуальної  експлуатації,  використання  в порнобізнесі,  примусову  працю  або  примусове  надання   послуг, рабство   або  звичаї,  подібні  до  рабства,  підневільний  стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову   вагітність,   втягнення   у    злочинну    діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

Одним із різновидів такої експлуатації є добре знайомі жителям Великописарівщини ситуації, коли наші земляки виїжджали за кордон (чи то в Росію, чи то в Європу), працювали там, але там їх дурили і заробітку працівники не отримували. Більшість заробітчан, повернувшись додому, цю проблему замовчують.

Постраждалих від торгівлі людьми можуть ідентифікувати державні соціальні структури, правоохоронні органи,  заклади охорони здоров'я, неурядові організації, прикордонна служба  та  ін. На практиці процедура виявлення  найчастіше відбувається через правоохоронні  органи та НУО. Серед таких неурядових організацій —  і громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини», яка може стати на захист ошуканих і певною мірою компенсувати витрати людей.

Серед видів допомоги, які може надати «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини», це: правова (юридичні консультації, підготовка позовних заяв на відшкодування  моральних та матеріальних збитків, відновлення втрачених документів, допомога у поновленні прав власності, реєстрації, встановлення (відновлення) опіки над дітьми, представництво інтересів у суді тощо); медична (комплексне медичне обстеження та лікування); психологічна (консультації психолога, психодіагностика, психотерапія тощо);  допомога в реалізації права на отримання соціальних виплат згідно з діючим законодавством; надання тимчасового притулку та забезпечення харчуванням; допомога в перекваліфікації та отриманні нової спеціальності; допомога у працевлаштуванні чи створенні власного бізнесу; допомога в отриманні або відновленні освіти. Також допомога у поверненні на батьківщину близьких, у т.ч. іноземних громадян, пошук сімей неповнолітніх, які постраждали від торгівлі людьми, або поміщення їх у спеціальні заклади для неповнолітніх; матеріальна допомога на задоволення першочергових потреб: проживання, харчування, одяг.

До речі,  для тих, хто має намір виїжджати за кордон, спеціалісти дають слушну пораду: зробити ксерокопію закордонного паспорта, нотаріально її засвідчити й залишити в родичів — це дасть можливість у разі потреби швидко ідентифікувати вашу особистість і повернути додому.

І ще хотілося б відзначити, що за сприяння «Професійної Ліги соціальних працівників Сумщини» була надана допомога двом родинам переселенців із Донбасу. Одна сім’я в Рябині, а інша в Кириківці отримали відповідно понад сорок і тридцять тисяч гривень для відновлення будинків, які вони отримали в спадок від своїх батьків. За кошти Ліги були придбані вікна, двері, матеріали будівельні, предмети побуту тощо.

Зрозуміло, що в той час, коли місцеві бюджети неспроможні суттєво допомогти постраждалим людям, дуже добре, що є такі неурядові громадські організації, які залучають кошти різноманітних благодійних фондів для допомоги наших земляків.

Круглий стіл мав практичне значення, і досить прикро, що участь у ньому проігнорували представники райдержадміністрації, в т.ч. і центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники виконавчої служби, які є кураторами цього напрямку допомоги нашим громадянам.

Для тих, хто має намір працювати за кордоном, надаємо контактні телефони представників «Професійної Ліги соціальних працівників Сумщини»: 095-926-85-04; 063-149-49-03 (голова правління — Едуард Володимирович Глоба) і бажаємо, щоб ви ніколи не стали жертвами підступного обману.

Для збільшення натисніть на зображення

Категория: "Местные" новости | Просмотров: 668 | Добавил: Vint
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]