Середа, 20.01.2021, 12:06:08

Великая Писаревка

Приветствую Вас Гость

Поиск по сайту

ИнформБюро
Статистика

Полный анализ сайта

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайта
Разделы новостей
"Местные" новости [1738]
Новости посёлка, района, области.
В Украине [1362]
Новости Украины
В мире и вообще [1034]
События в мире
Календарь новостей
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наш опрос
Оцените наш сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всього відповідей: 361
Главная » 2014 » Вересень » 29 » Костянтин МАКАРЕНКО: «Парламентарям по силі зробити так, щоб державна влада була відповідальною перед своїм народом»
Костянтин МАКАРЕНКО: «Парламентарям по силі зробити так, щоб державна влада була відповідальною перед своїм народом»
13:52:17

Один китайський мудрець сказав: «Не дай Боже жити в епоху змін!» Сказано більш як тисячу років тому, але актуально й досі. «За що нам усе це?» - Переймаються звичайні українці. Можливо, питання слід поставити по-іншому: «Для чого нам усе це»? Адже випробування посилаються не просто так. Це час для глибокого аналізу ситуації й чесного пошуку рішень. Своїм баченням, як перебудувати державний механізм, аби відчистити його від іржі і змусити працювати поділився президент Сумської торгово-промислової палати, кандидат у народні депутати України Костянтин МАКАРЕНКО.

 

Досьє

Костянтин Макаренко, президент Сумської торгово-промислової палати. Є членом-кореспондентом Інженерної академії України, має орден «За заслуги» ІІІ ступеня, нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом», Почесною грамотою Українського союзу промисловців і підприємців за значний внесок у розвиток підприємництва, захист інтересів вітчизняного товаровиробника. Депутат Сумської обласної ради. Знаний евроінтегратор, економіст та меценат. Кандидат у народні депутати України за виборчим округом № 162.

 

«Альтернативи передачі повноважень на місця немає»

 

  • Костянтине Володимировичу, сьогодні в Україні дуже часто звучить термін «децентралізація». Чимало політиків говорять про її необхідність. На Вашу думку, як людини, що представляє місцеве самоврядування, як мають розподілятися повноваження між Києвом і регіонами?
  • Це дуже важливе питання. Як на мене, альтернативи передачі повноважень на місця немає. Це – європейський шлях і ми маємо в цьому напрямку розвиватися. Україні варто запозичити досвід не федеративних держав, а країн з високим рівнем розвитку місцевого самоврядування, як от Польщі чи Франції. Там використовують принцип субсидарності. Він означає, що всі можливі справи зверху треба передавати на найнижчий рівень. Давайте в решті решт зрозуміємо, що, сидячи у Києві, неможливо визначити, скільки шкіл треба будувати у якомусь містечку на Сумщині, нехай на місці люди самі вирішують. Але при цьому повноваження органів місцевого самоврядування мають бути забезпечені фінансово. Тобто щоб міська, районна, сільська ради (а значить і мешканці територій, які їх обирали) могли самостійно вирішувати, як розвивати транспортну інфраструктуру чи систему охорони здоров’я, як підтримати освіту. Громади, замість віддавати зароблені кошти у центр, мають їх використовувати для розвитку своєї території. Вони повинні залишати у себе, ну, як мінімум, 50 відсотків коштів, які зібрали через податки. Звичайно, усі розуміють, що центральна влада повинна армію утримувати, державні завдання вирішувати. Але навіщо потрібен цей круговорот коштів з місць до центру, а потім назад. Вони повинні одразу залишатися в регіонах. І не казначейство має вирішувати, скільки коштів, наприклад, у Великій Писарівці чи Охтирці потрібно виділити на ремонт доріг чи на освіту, а саме громада.

 

«Потрібно дати «вільно дихати» малому і середньому бізнесу»

 

  • Не секрет, що економіка країни сьогодні знаходиться практично у «лежачому» стані. Що, на Вашу думку, може її підвести?

-            Звісно, потрібні реформи – це скаже вам будь-яка мисляча людина. Тут можна довго говорити про необхідні зміни у судовій системі, силових структурах, різних податкових і наглядових органах. Та головне, потрібно дати «вільно дихати» малому і середньому бізнесу. Адже саме цей сектор є тим китом, на якому тримається економіка усіх розвинених європейських країн. Уявіть собі, у Німеччині 99 % усіх суб’єктів господарювання відносяться до малого і середнього бізнесу. Отож, потрібні реформи, які приберуть бар'єри саме на їхньому шляху, мінімізують корупцію, гарантують право власності. Тобто це має бути нова система відносин, яка стимулюватиме економічну активність людей.

Бізнесу не потрібні особливі умови. Все, що треба, це - справедлива система оподаткування, жорсткий аудит преференцій і пільг із подальшою ліквідацією їх там, де вони себе не виправдали. Чесне правосуддя, за допомогою якого можна захистити право власності. Відмова держави від невластивих їй функцій. Насамперед у частині регулювання, контролю і нагляду за суб'єктами підприємницької діяльності. Забезпечення персональної відповідальності чиновника в разі порушення ним закону своїми діями або бездіяльністю.

Звичайно, цей список не вичерпний. Але якщо говорити про базові вимоги, то вони є саме такими. Все інше – похідне. Без чесних судів, зрозумілої податкової системи з прозорим адмініструванням, ліквідації численних бар'єрів у вигляді сертифікатів, дозволів тощо розраховувати на економічний прорив безглуздо.

 

«Чиновники мають розуміти, що їх утримують в першу чергу платники податків»

 

-            Тобто має кардинально змінитися державна політика і та пресловута «прозорість» влади повинна стати реальністю, а не декларацією?

-            Так, усім – від звичайного держслужбовця найнижчого рангу до міністра – потрібно, так би мовити, перепрограмувати свій мозок. Перестати сприймати звичайну людину як потенційного порушника законів, а державний апарат замість того, щоб створювати корупційні пастки, повинен працювати над забезпеченням рівних, конкурентних умов. Причому не тільки в бізнесі, а й у інших сферах життя – освіті, науці, медицині.

Чиновники повинні розуміти, що їх утримують в першу чергу платники податків. Коли в Японії людина приходить у податкову інспекцію, до неї підходить працівник у костюмі, вітається і каже: “Доброго дня, пане платник податків! Які папери Вам треба підписати?” Бере ці папери і сам ходить по усіх кабінетах підписувати їх. Потім повертається з паперами, вибачається: “Мені дуже шкода, що Вам довелось витратити свій час. Щасти!” Для нас це дивно і навіть смішно. Але так має бути. Тому що усіх їх утримуємо ми. Будувати бізнес в Україні можна буде лише тоді, коли чиновники не намагатимуться здирати з підприємців гроші, а зрозуміють, що вони є джерелом податкових надходжень до бюджету.

 

«Ми  - європейська країна і врешті-решт маємо стати нею не лише географічно»

 

  • Сьогодні мова йде про активне позиціонування українського бізнесу у Європі – це нові ринки збуту, впровадження інновацій. Сумська торгово-промислова палата, яку Ви очолюєте вже більше 10 років, давно зробила європейський вектор одним із головних у своїй роботі. Ви допомагаєте українським і закордонним бізнесменам знайти один одного, стати партнерами. Крім того, досконало знаєте усі законодавчі нюанси такої співпраці. Ваш прогноз - наскільки виграшною є для українських підприємців євроінтеграція?
  • Не дивлячись на те, що імплементацію економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС трохи відклали, євроінтеграційні процеси продовжуються. І я глибоко переконаний – у нас немає іншого шляху, ми  - європейська країна і врешті-решт маємо стати нею не лише географічно. Європейські цінності – це не щось віртуальне, це цілком конкретні речі, перш за все, верховенство права ( закон один для всіх), чесна конкуренція, підзвітність влади громаді та інші аксіоми, які не підлягають сумніву у європейській спільноті.

Щодо українського підприємців – перед ним відкривається багато можливостей, особливо для представників малого і середнього бізнесу. Хочу нагадати, що торговельні преференції, які були запроваджені Єврокомісією для України на весні цього року, продовжують діяти. І цим гріх не скористатися.

Безумовно, невеликим підприємствам, більш гнучким і активним, буде простіше адаптуватися до нових умов, перебудуватися під вимоги Європи. Я бачу великі перспективи для сільгоспвиробників, зокрема, постачальників м’яса, яєць, переробної галузі, кондитерів, лісового господарства. Виживе той, хто вміє мислити стратегічно і, головне, має бажання бути конкурентним у світі, а не лише на пострадянському просторі. До речі, сьогодні наша область має чимало прикладів успішних підприємств європейського рівня. Маю на увазі ТОВ "Керамейя", яке є лідером з виробництва клінкерної цегли в Україні й успішно експортує продукцію на міжнародні ринки. Так само показовими є ЗАТ "Технологія" та ТОВ "Гуала Клоджерс Україна", що виробляють пакувальні матеріали на найсучаснішому європейському обладнанні. Думаю, ні у кого не викликає сумнівів і продукція наших кондитерів з Тростянця - «Монделіс Україна». На успіх у ЄС можуть розраховувати й окремі галузі українського машинобудування, енергетика, підприємства, що займаються IT-технологіями. До речі, хімічна промисловість також може бути конкурентною у Європі, але її треба серйозно модернізувати, а для цього потрібні великі фінансові інвестиції. Є чимало проблем. Далеко не всі українські виробництва сьогодні відповідають європейським стандартам якості, також переважна більшість того, що експортуємо, - сировина, а треба розвивати глибоку переробку. Тож багато над чим є працювати. Це має зрозуміти кожен підприємець, кожен виробник, який хоче вижити і розвивати свій бізнес.

Окрім того, чому ми говоримо лише про європейський ринок, не слід забувати про Китай, Азію, країни Сходу. Ніхто не забороняє нам співпрацювати з ними, а це, до слова, мільярдна кількість населення, яке може стати нашими споживачами.

 

«Представництво у парламенті — це реальна робота й реальна відповідальність за свої дії»

 

  • Україна – на порозі позачергових парламентських виборів. Багато хто сподівається, що завдяки ним відбудеться перезавантаження влади, з’являться нові обличчя, які не влаштовуватимуть у парламенті «маски-шоу», а ставитимуться до депутатства як і належить – як до роботи, яку не прогулюють, а виконують сумлінно. Можливо,  серед нових обранців будете і Ви. Чому вирішили балотуватися до Верховної Ради України?
  • Кожен українець переконаний, що державі потрібні зміни. Однак, якщо бути пасивними, то доведеться нарікати тільки на себе. Якщо лише спостерігати за тим, що відбувається, у наших дітей узагалі не буде майбутнього. А я хочу, що б це майбутнє було.

Ви праві, народний депутат – це робота як і будь-яка інша. І якщо лікар, вчитель чи інженер виконує її погано, йому виносять догану, не виправився – звільняють. Чому депутатів це не стосується? Так не має бути. Але, парадокс, змінити ситуацію можуть лише самі депутати. Тому чим більше до нового парламенту потрапить людей, які не бояться «різати» свої повноваження, пільги, вводити механізми відкликання депутатів за неналежне виконання ними обов’язків, тим скоріше в нашій країні почнуться якісні зміни.

Я не йду на вибори за партійним списком. Мене мають обирати на цілком конкретній території, що охоплює Великописарівський, Лебединський, Тростянецький, Охтирський райони Сумської області. Якщо ці люди за мене проголосують, я стану їхнім депутатом. Вважаю, так чесніше. Для мене представництво у парламенті — це реальна робота й реальна відповідальність за свої дії.

Мене добре знають на Великописарівщині, адже це моя, так би мовити, «підшефна» територія як депутата обласної ради. За три роки депутатської роботи у Великописарівському районі було багато зроблено. Люди мали найрізноманітніші прохання: хтось щодо роботи, дехто щодо фінансових питань. До речі, до мене, як до депутата, звертаються не тільки з Великописарівського району. Я ніколи не ділю на «своїх» і «чужих», адже всі люди – наші. Мене вчили, якщо звернулася людина – не відштовхуй, старайся знайти спільну мову й допомогти їй. Тому завжди намагаюся щось зробити.

У суспільстві багато проблем, які не вирішуються роками. Було б неправдою, якби я сказав, що самотужки відремонтую дороги, поверну закриті школи, дитсадки. Це зробить держава. Парламентарям по силі зробити так, щоб державна влада була відповідальною перед своїм народом і щоб бюджет приймався згідно з відповідними цілями. Тоді з'являться гроші на дороги, освіту, медицину, соціальну інфраструктуру. Я іду до Верховної Ради мажоритарником. І роблю це для того, щоб лобіювати інтереси не політичних сил, а регіону де живу і працюю. Я йду мажоритарником, бо хочу чути голос наших виборців і керуватися ним коли натискатиму кнопку «за».

Спілкувалася Вікторія КРАСНОПЛАХТА

 

Категория: "Местные" новости | Просмотров: 1117 | Добавил: admin
Всего комментариев: 131 2 »
1 scorpion   [Матеріал]
Мы уже имели яркий пример с Григорием Дашутиным. Подумаешь, человек церковь построил, подумаешь, спортзал и в общем школу в Пожне поддерживал, ну и в другие школы района не с пустыми руками ездил - разве ж мы можем быть благодарными?! Нет, подайте нам другого дупутата, иной масти, пусть он ничего, даже ручки копеечной детям не даст, даже ни разу к нам не появится, бо от нас пользы то какой, - подайте, он правильного цвета!
Вот так и Константин Макаренко, четыре года постоянно был у нас, только на нашу школу перечислил около 150 000 грн на детей и развитие спорта, не ждал месяца перед выборами, чтобы пропиариться, а хватит ли нам этого?! Или мы опять, как в прошлый раз , поведёмся на сладкие сказки неизвестно откуда сейчас взявшихся кандидатов, которым раньше просто " отсутствие велосипеда" мешало быть добрыми, а теперь, как только их выберут, сразу добреть начнут. Поверьте, прроверено на личном опыте даже у нас в посёлке - кто хочет - делает при любой власти, а кто не хочет - сидит на одной зад...це , бо и так неплохо. Делаем свой выбор, господа.

0
2 vorskla1968   [Матеріал]
Предлагаю людям из штабов кандидатов не писать хвалебные оды. Да и вообще стоит запретить тут обсуждения. Иначе на любого кандидата может политься всевозможная грязь. Выложили материал и пусть народ сам смотрит, что это за кандидатура. Я лично так и делаю.

0
3 Vint   [Матеріал]
Не согласен. Интернет-ресурс для того и существует, чтобы люди могли реально общаться и что-то либо кого-то обсуждать. В споре, как известно, рождается истина.
Другое дело, что нужно при этом придерживаться элементарных норм поведения дабы не допустить поливания грязью.
Обязательно скажу Админу, пусть "поливальщиков грязью" (если таковые объявятся) сразу банит нафиг.
А в остальном лично я только за конструктивные диалоги и обсуждения. Иначе тогда вообще зачем всё это? wink

4 scorpion   [Матеріал]
Ну, да, Ворскле только первому можно сказать про своего кандидата - за кого голосовать надо, остальным уже нельзя!

5 scorpion   [Матеріал]
Спойте хвалебную году за безделие, будет интересно послушать. Я написала всё по факту

0
6 vorskla1968   [Матеріал]
Ну, да, Ворскле только первому можно сказать про своего кандидата - за кого голосовать надо, остальным уже нельзя!
Я ни слова не сказал за кого голосовать. А ты сказала.

7 scorpion   [Матеріал]
Ворскла, прочитай свои пред идущие ( первые ) комменты, когда ты указывал, за кого голосовать надо. Или модератор уже их устранил? :-)

0
8 vorskla1968   [Матеріал]
Не знаю о чем Вы? Ваши призывы вижу, своих — нет.

9 scorpion   [Матеріал]
Давай я не буду говорить, как это называется. Извини, от тебя такого не ожидала. Но даже если так, имею полное право высказывать свои мысли . Я за свои слова отвечаю, и свои комменты удалять не буду. Это честно, это правильно.

0
10 Vint   [Матеріал]
Да, не нужно говорить, как это называется. Комменты тут:
//v-pisarevka.com/news/2014-09-20-3272

ПС Для справки: пользователи сайта (и модераторы тоже) не могут удалять комменты.

ППС Брэк!
Цитата
"БРЭК" - команда рефери, по которой боксеры должны сделать шаг назад

1-10 11-13
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]