Ще з квітня 2012 року в рамках Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою кожен житель району, отримавши у свого лікаря рецепт на необхідний препарат, може придбати його в аптеці за зниженою ціною.
В 2013 році нашому району виділено 80 тис гривень для реалізації цього проекту. З вересня цього року перелік ліків постійно оновлюється. До нього включені комбіновані препарати, якиі раніше не виписували. Крім того, вартість ліків для пацієнта значно зменшена за рахунок коштів, які аптекам повертає держава за відпущені за рецептами ліки.
Все, що потрібно зробити для отримання гіпотензивних препаратів, - звернутись до свого дільничого лікаря, отримати рецепт, придбати препарат в аптеці. В населених пунктах, де лікаря немає, рецепти можна отримати у фельдшерів фельдшерських пунктів.
Все це дуже добре. Але для чого потрібен рецепт? Нехай би вільно купували ці препарати за зниженою ціною ті, кому вони потрібні. Та й рецепти підробити при нинішньому стані поліграфії (і не лише на Заході) досить не складно.
Не согласен. Вопросами цен и расчетов занимается бухгалтерия. А рецепт исторически был придуман для того, что бы аптекарь знал сколько и чего положить конкретному пациенту в лекарство и не более того. Составлением рецептов занимался лечащий врач. А нынче все испохабили.
Як аптекар, який відпускає ліки, без рецепта дізнається який потрібен пацієнту гіпотензивний препарат? В усьому цивілізованому світі (до якого ми так прагнемо!) практично ВСІ ліки відпускаються за рецептом лікаря