З 25 травня по 3 червня правоохоронці проводили, оперативно-профілактичну операцію під умовною назвою «Інтелект». Вході цих заходів, співробітниками СДСБЕЗ Охтирського МВ було виявлено факти використання неліцензійних комп’ютерних програм.
«Оперативно-профілактична операція «Інтелект» направлена на виявлення фактів виготовлення та збуту фальсифікованої і контрафактної продукції, незаконне використання товарних знаків та неліцензійних програмних продуктів без дозволу правовласника, та інших порушень авторського права» - розповідає начальник СДСБЕЗ Охтирського МВ ГУМВС України в Сумській області Андрій Дульський.
В межах проведення операції оперативники здійснили перевірку підприємницької діяльності одного з комп’ютерних клубів м.Охтирки. В комп’ютерах цього закладу було встановлено програмне забезпечення Microsoft Windows XP Professional, Microsoft Windows Home Edition, Microsoft Office 2003 (
ссылка на сайт) та CorelDRAW Grafics Suite X3, а також програмне забезпечення компанії Adobe Systems Inc. Згідно з проведеною експертизою, дане програмне забезпечення являється неліцензійним. При використанні даного програмного забезпечення, корпорації Microsoft було завдано збитків на загальну суму 13604 грн., а компанії Adobe Systems Inc на суму 29968 грн.
По факту використання контрафактного програмного забезпечення «Microsoft», правоохоронці порушили кримінальну справу за ч. 1 ст. 176 Кримінального кодексу України – порушення авторського права, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до двох років, з конфіскацією матеріальних носіїв комп’ютерних програм. А по факту використання контрафактної продукції «Adobe Systems Inc» триває перевірка, вирішується питання про порушення кримінальної справи.
Перевіряли правоохоронці не тільки комп’ютерні клуби, а й підприємців, що здійснюють діяльність у сфері комп’ютерних послуг. Так вході однієї з таких перевірок, було встановлено факт комерційного використання неліцензійного програмного забезпечення корпорації Microsoft та Adobe Systems Inc. Матеріальний збиток за використання неліцензійного програмного забезпечення становить 8500 грн. але для порушення кримінальної справи збиток повинен становити неменше 8700 грн.
Тому за даним фактом стосовно порушника було складено адміністративний протокол за ст. 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності, що тягне за собою накладення штрафу від десяти до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (в грошовому еквіваленті це від 17 грн. до 3400 грн.), з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, які призначенні для її виготовлення.